Offering you a complete choice of products which include aziderm plus azelaic acid+glycolic acid cream 15g, klmc-20 gel 20gm, tacrel forte tacrolimus-0.1% w/w ointment, erythego brimonidine (5mg) gel, tofatas tofacitinib (2% w/w) ointment 15g and neosporin skin ointment.
₹ 348 / Tube Get Latest Price
| Strength | 15gm |
| Packaging Size | 15 gm |
| Brand | Aziderm |
| Manufacturer | John Albert |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 740 / Tube Get Latest Price
| Strength | 20% w/w |
| Packaging Size | 20gm |
| Manufacturer | John Albert |
| Country of Origin | Made in India |
| packaging type | tube |
₹ 585 / Piece Get Latest Price
| Strength | 0.1% w/w |
| Pack Size | 10 g |
| Indication | Atopic Dermatitis, Eczema |
| Form | Ointment |
| Application Area | Body |
| Prescription | Prescription |
| Age Group | Adult |
₹ 374 / Piece Get Latest Price
| Strength | 0.33 |
| Combination | Brimonidine Alone |
| Bottle Size | 15g |
| Use Case | rosacea. |
| Dosage Form | gel |
| Patient Group | Adult |
| Preservative | Preservative Free |
₹ 750 / Tube Get Latest Price
| Tofacitinib Strength | 2% |
| Base Type | Ointment |
| Pack Size | 15 g |
| Usage | atopic dermatitis |
| Prescription Type | Prescription |
| Brand | Tofatas Oint |
| MAnufacturer | Intas |
₹ 218 / Tube Get Latest Price
| Neomycin Strength | 3400iu |
| Pack Size | 30 g |
| Indication | Bacterial Infection |
| Form | Ointment |
| Prescription | Prescription |
| Pack Type | Tube |
₹ 682 / Piece Get Latest Price
| SPF Rating | SPF 30 |
| Packaging Size | 20 gm |
| Features | UVA and UVB Protection |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | John Albert |
₹ 202 / Tube Get Latest Price
| Packaging Size | 30 gm |
| Brand | Mfsone |
| Manufacturer | John Albert |
| Country of Origin | Made in India |
| composition | Mometasone |
₹ 154.68 / Piece Get Latest Price
| Packaging Size | 30 gm |
| Packaging Type | Tube |
| Brand | Ketostar |
| Manufacturer | John Albert |
| Storage Conditions | Store below 25°C |
₹ 108.36 / Tube Get Latest Price
| Brand | GSK |
| Strength | 2% w/w |
| Pack Size | 5 g |
| Form | Ointment |
| Packing Type | Tube |
| Application Area | Dermatology |
| Box Packing | Single Tube |
| Storage | Store below 25°C |
₹ 62.67 / Piece Get Latest Price
| Pack Size | 25 g |
| Indication | Dermatitis |
| Form | Cream |
| Prescription | Prescription |
| Pack Type | Tube |
| Brand | GSK |
₹ 414.66 / Piece Get Latest Price
| Brand | Flutivate |
| Strength | 0.05% |
| Pack Size | 30 g |
| Formulation | Cream |
| Prescription | Prescription |
| Use Case | Eczema, Psoriasis, Dermatitis |
| Shelf Life | 24 months |
| Packaging Type | Tube |
₹ 234 / Tube Get Latest Price
| Packaging Size | 20gm |
| Brand | Niogenta |
| Manufacturur | John Albert |
| Country of Origin | Made in India |
| composition | Beclometasone + Fusidic Acid |
Dr. Albert John (CEO)
John Albert
Shop No 01, Galli 01, Jaripatka Cement Road, Jaripatka, Hanuman Mandir
Nagpur - 440014, Maharashtra, India