Pioneers in the industry, we offer bdthion glutathione (600mg) injection, kojitin ultra emulgel 20gm, kojitin skin lightening emulgel 15gm, picspot azelaic acid (15% w/w) gel, ifin 500 terbinafine (500mg) tablet and coolprost eye drop bimatoprost (0.03% w/v) from India.
₹ 1242 / Box Get Latest Price
| Strength | 600 mg |
| Brand Name | Bdthion |
| Composition | Glutathione |
| Form | Lyophilized Powder |
| Packaging Type | Single Dose Vial |
| Route of Administration | IM/IV Use |
₹ 410 / Piece Get Latest Price
| Packaging Size | 20gm |
| Skin Type | All Type Skin |
| Applied For | Body |
| Form | Gel |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | John Albert |
₹ 315 / Piece Get Latest Price
| Packaging Size | 15gm |
| Skin Type | All Type Skin |
| Applied For | Face |
| Form | Gel |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | John Albert |
₹ 332.81 / Tube Get Latest Price
| Strength | 15% w/w |
| Packaging Size | 15 gm |
| Manufacturer | Glenmark |
| Country of Origin | Made in India |
| Composition | Azelaic Acid |
₹ 219 / Strip Get Latest Price
| Strength | 500 mg |
| Brand | IFIN 500 |
| Pack Size | 7 tablets |
| Dosage Form | Tablet |
| Packing Type | Strip |
| Usage | Prescription |
| Shelf Life | 24 months |
₹ 423 / Bottle Get Latest Price
| Product Form | Eye Drop |
| Strength | 0.03% |
| Use Case | Glaucoma |
| Pack Type | Eye Drop Bottle |
| Pack Size | 3 ml |
| Grade | Pharma Grade |
| Manufactuer | Johnlee |
₹ 935 / Vial Get Latest Price
| Injection Site | Intra-articular |
| Treatment | Osteoarthritis |
| Strength | 40 mg |
| Pharmacopoeia Standard | IP |
| Composition | Triamcinolone Acetonide |
| Brand | Kenacort |
| Manufacturer | Abbott |
₹ 489 / Pack Get Latest Price
| Packaging Size | 10 ml |
| Packaging Type | bottle |
| Usage/Application | Personal |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | John Albert |
₹ 234 / Pack Get Latest Price
| Packaging Size | 10 ml |
| Packaging Type | bottle |
| Usage/Application | Personal |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | John Albert |
₹ 432 / Pack Get Latest Price
| Packaging Size | 12 ml |
| Packaging Type | bottle |
| Brand | Aquamet |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | John Albert |
₹ 318.7 / Piece Get Latest Price
| Pack Size | 15 ml |
| Brand | Lulican |
| Packaging Size | 15 gm |
| Composition | Luliconazole |
| Treatment | fungal infections |
₹ 4517 / Piece Get Latest Price
| Skin Concern | Anti Wrinkle, Fine Lines, Anti Aging |
| Skin Type | All Skin Types |
| Pack Size | 30ml |
| Usage Time | Day And Night |
| Form | Serum |
| Gender | Unisex |
| Pack Type | Pump Bottle |
₹ 437.99 / Bottle Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Packaging Size | 1000 Tablets |
| Packaging Type | Bottle |
| Pharmacopoeial Standard | IP |
| Manufacturer | GSK |
| Composition | Dapsone |
₹ 332 / Strip Get Latest Price
| Strength | 10 mg |
| Pack Size | 10 capsules |
| Brand | Bdace |
| Composition | Acitretin 10 mg |
| Dosage Form | Capsule |
| Shelf Life | 24 months |
| Prescription Type | Prescription |
₹ 964 / Strip Get Latest Price
| Dosage Form | Tablet |
| Brand | Bispec |
| Manufacturer | Dr Reddys |
| Treatment | Overactive Bladder |
| Strength | 10 mg |
| Shelf Life | 2 years |
| Packaging Type | Strip |
| Storage | Store Below 25 Degree C |
| Composition | Solifenacin Succinate |
₹ 1584 / Piece Get Latest Price
| Net Quantity | 10ml |
| Form | Lotion |
| Application Area | Face & Body |
| Skin Type | vitiligo treatment |
| Packaging Type | Bottle |
| Ideal For | Unisex |
₹ 282 / Tube Get Latest Price
| Form | Gel |
| Brand | Ezanic |
| Dose | 20 % |
| Packaging Size | 15 gm |
| Shelf Life | 24 months |
| Grade Standard | USP |
| Composition | Azelaic Acid |
Dr. Albert John (CEO)
John Albert
Shop No 01, Galli 01, Jaripatka Cement Road, Jaripatka, Hanuman Mandir
Nagpur - 440014, Maharashtra, India