Prominent & Leading from Nagpur, we offer trinex-et-200 trenbolone enanthate 200mg injection, estraval depot estradiol valerate 10mg injection, cutmix 300mg testosterone propionate+drostanolone propionate+trenbolone acetate injection, augmentin 1000 duo amoxycillin (875mg) + clavulanic acid (125mg) tablet, arimidex anastrozole 1mg tablet and sustanon-mix 250mg/10ml testosterone mix compound injection.
₹ 2500 / Vial Get Latest Price
| Strength | 200 mg |
| Packaging Size | 10 ml |
| Packaging Type | Vial |
| Brand | Dr.Glexx |
| Manufacturer | Dr.Glexx |
₹ 3500 / Box Get Latest Price
| Strength | 10 mg/ml |
| Packaging Size | 10 Ampoules/Box |
| Brand | Estraval Depot |
| Dosage Form | Intramuscular Inj. |
| Packaging Type | Ampoule |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Country of Origin | India |
₹ 4500 / Vial Get Latest Price
| Strength | 300mg/10ml |
| Country of Origin | Made in India |
| Composition | Testosterone Propionate+Drostanolone Propionate+Trenbolone Acetate |
| Brand | Cutmix |
| Manufacturer | British Pharma |
₹ 681.89 / Strip Get Latest Price
| Strength | 1 g |
| Pack Size | 10 tablets |
| Brand | Augmentin |
| Packaging Type | Strip |
| Prescription | Prescription |
| Form | Tablet |
| Composition | Clavulanate, Amoxicillin |
₹ 3541 / Strip Get Latest Price
| Strength | 1 mg |
| Pack Size | 14 tablets |
| Brand | Arimidex |
| Composition | Anastrozole 1 mg |
| Indication | Breast Cancer |
| Prescription Type | Rx Only |
| Form | Tablet |
| Packaging Type | Blister Pack |
| Manufacturer | AstraZeneca |
Get Latest Price
| Strength | 250 mg |
| composition | Testosterone Mix Compound |
| Packaging size | 250mg/10ml |
| Brand | Dr.Glexx |
| Manufacturer | Dr.Glexx |
₹ 21.14 / Vial Get Latest Price
| Strength | 12 lac unit |
| Pack Type | Vial |
| Brand Name | Penidure |
| Manufacturer | Pfizer |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 12.26 / Vial Get Latest Price
| Strength | 6 lac unit |
| Pack Size | 2ml |
| Pack Type | Vial |
| Brand Name | Penidure |
| Manufacturer | Pfizer |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1918.13 / Vial Get Latest Price
| Strength | 1000mg |
| Drug Type | Methylprednisolone Sodium Succinate Injection |
| Brand | Solu-Medrol |
| Manufacturer | Pfizer Ltd |
| Packaging Type | Vial |
| Injection Administration type | IM, IV |
₹ 1198.13 / Vial Get Latest Price
| Strength | 500mg |
| Drug Type | Methylprednisolone Sodium Succinate Injection |
| Brand | Solu Medrol |
| Manufacturer | Pfizer Ltd |
| Packaging Type | Vial |
| Injection Administration type | IM, IV |
₹ 115 / Bottle Get Latest Price
| Strength | 50 mcg |
| Packaging size | 120 tablets |
| Brand | Eltroxin |
| Dosage form | Tablet |
| Packaging type | Bottle |
| Prescription | Prescription |
| Treatment use | Hypothyroidism |
| Shelf life | 24 months |
₹ 4787 / Vial Get Latest Price
| Strength | 150 IU |
| Pack Size | 1 Vial + Solvent |
| Brand | Foligraf |
| Route | SC Injection |
| Origin | Recombinant FSH |
| Usage | Ovulation Induction |
| Storage | 2-8°C |
| Shelf Life | 18 months |
₹ 1804.69 / Vial Get Latest Price
| Strength | 150 IU |
| Purity | Highly Purified (HP) |
| Brand Name | Humenotropin |
| Packaging Type | Vial |
| Route of Administration | Subcutaneous (SC), Intramuscular (IM) |
| Prescription Required | Yes |
₹ 1309.69 / Vial Get Latest Price
| Strength | 75 IU |
| Pack Size | Single Vial |
| Brand | Endogen HP |
| Route | IM Injection |
| Usage | IVF Stimulation, Ovulation Induction |
| Storage | 2-8°C |
| Shelf Life | 18 months |
₹ 1095 / Vial Get Latest Price
| Strength | 75 IU |
| Pack Size | Single Vial |
| Brand | Fostine |
| Route | IM Injection |
| Usage | Ovulation Induction, IVF Stimulation |
| Storage | 2-8°C |
| Shelf Life | 18 months |
₹ 1331.25 / Vial Get Latest Price
| Strength | 150 IU |
| Pack Size | Single Vial |
| Brand | Fostine |
| Route | IM Injection |
| Usage | IVF Stimulation, Ovulation Induction |
| Storage | 2-8°C |
| Shelf Life | 18 months |
₹ 485 / Vial Get Latest Price
| Strength | 120 mg |
| Dosage Form | Injection |
| Pack Size | 1 vial + WFI |
| Brand | Zydus |
| Route of Administration | IV or IM |
| Prescription | Prescription |
| Diluent Type | WFI Ampoule |
₹ 194 / Strip Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Brand | Susten |
| Type of Progesterone | Natural Micronized |
| Packaging Size | 1x10 Capsules |
| Usage/Application | Pregnancy Support, Female Infertility, Menstrual Support |
| Form | Soft Gelatin Capsule |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Packaging Type | Strip |
₹ 32000 / Vial Get Latest Price
| Strength | 20 mg |
| Dosage Form | Vial |
| Pack Size | 1 Vial |
| Storage | 2–8°C |
| Route | IM |
| Usage | Hospital |
| Shelf Life | 24 months |
Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Country of Origin | Made in India |
| Composition | Testosterone Propionate |
| Brand | Dr.Glexx |
| Manufacturer | Dr.Glexx |
₹ 577 / Piece Get Latest Price
| Strength | 0.05% |
| Pack size | 12 ml |
| Brand | Fluticasone |
| Form | Nasal spray |
| Usage | Allergic rhinitis |
| Prescription | Prescription |
| Packaging type | Pump bottle |
₹ 1320 / Piece Get Latest Price
| Strength | 7.5 mg |
| Packaging Size | 5 Injections |
| Brand Name | Arixtra |
| Manufacturer | GSK |
| Form | Injection |
| Packaging Type | Pre-filled Syringe |
| Prescription Status | Prescription |
| Route of Administration | Subcutaneous |
₹ 32175 / Vial Get Latest Price
| Strength | 900 IU |
| Composition | Follitropin Alfa |
| Packaging Type | Vial |
| Brand Name | Foligraf |
| Prescription Required | Yes |
| Country of Origin | India |
₹ 231 / Strip Get Latest Price
| Composition | Olmesartan Medoxomil |
| Brand | Olsertain |
| Strength | 40 mg |
| Packaging Type | Strip |
| Packaging Size | 1 x 15 tablets |
| Shelf Life | 24 months |
| Dosage Form | Tablet |
₹ 116 / Strip Get Latest Price
| Dose/Strength | 25 mg |
| Brand | Aten-h |
| Shelf Life | 2 years |
| Composition | Atenolol + Hydrochlorothiazide |
| Packaging Type | Strip |
| Storage Condition | Store Below 25°C |
| Drug Form | Tablet |
Dr. Albert John (CEO)
John Albert
Shop No 01, Galli 01, Jaripatka Cement Road, Jaripatka, Hanuman Mandir
Nagpur - 440014, Maharashtra, India