of a wide range of products which include 1mg siromine sirolimus tablet, 1mg anabrez anastrozole tablet, 1mg arimidex anastrozole tablet, tamtero tamoxifen 20 mg tablet, 2.5mg letroz letrozole tablet and 2.5 mg fempro lentrozole tablet.
₹ 1890 / Strip Get Latest Price
| Strength | 1 mg |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Siromine |
| Manufacturer | Johnlee |
| Composition | Sirolimus |
| Treatment | Used for prevention of organ rejection in transplant patients. |
₹ 263 / Piece Get Latest Price
| Strength | 1 mg |
| Brand | Anabrez |
| Packaging Type | Alu-Alu |
| Treatment | Used to treat breast cancer |
| Form | Tablet |
| Composition | Anastrozole |
₹ 3541 / Box Get Latest Price
| Pack Size | 2*14 Tablets |
| Strength | 1 mg |
| Brand | Arimidex |
| Composition | Anastrozole |
| Form | Tablet |
| Usage | Used in the treatment of breast cancer. |
₹ 650 / Box Get Latest Price
| Dosage/Strength | 20 mg |
| Form | Tablet |
| Storage Condition | Cool & Dry Place |
| Brand | Tamtero |
| Composition | Tamoxifen |
| Treatment | Used to treat some types of breast cancer in men and women. |
Tamoxifen blocks the actions of estrogen, a female hormone. Certain types of breast cancer require estrogen to grow.
Tamoxifen is used to treat some types of breast cancer in men and women.
Tamoxifen is also used to lower a woman's chance of developing breast cancer if she has a high risk (such as a family history of breast cancer).
₹ 157 / Strip Get Latest Price
| Dose/Strength | 2.5 mg |
| Brand | Letroz |
| Packaging Size | 30 Tablet |
| Packaging Type | Box |
| Medicine Type | Tablet |
| Composition | Letrozole |
₹ 54 / Strip Get Latest Price
| Strength | 2.5 mg |
| Dose/Strength | 2.5 mg |
| Brand | Fempro |
| Tablets per Pack | 10 Tablets |
| Usage | Breast Cancer |
| Form | Tablet |
| Packaging Size | 5x10 Tablet |
| Medicine Type | Tablet |
| Composition | Lentrozole |
| Pack Type | Strip |
| Packaging Type | Box |
₹ 4500 / Vial Get Latest Price
| Strength | 5 mg |
| Packaging Size | 0.5 ml |
| Packaging Type | Injection |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Prescription | Yes |
₹ 3000 / Box Get Latest Price
| Strength | 200 mg |
| Packaging Size | 1 ml |
| Packaging Type | Ampoule |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Composition | Trenbolone Enanthate |
₹ 300 / Vial Get Latest Price
| Strength | 250 mg |
| Packaging Size | 1ml*10 Ampoule |
| Composition | Testosterone Mix Compound |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Packaging type | Vial |
₹ 500 / Vial Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Packaging Size | 10ml |
| Packaging Type | Vial |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Composition | Nandrolone Phenylpropionate |
₹ 90 / Strip Get Latest Price
| Form | Tablet |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Brand | Granicip-1 DT |
₹ 400 / Vial Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Packaging Size | 1 ml |
| Packaging Type | Ampoule |
| Brand | Trenra |
| Manufacturer | John Albert |
| form | injection |
₹ 1396 / Strip Get Latest Price
| Strength | 1 mg |
| Packaging Size | 10 Tablets |
| Brand | Siroboon |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2890 / Strip Get Latest Price
| Strength | 5 mg |
| Packaging Size | 10 Tablets |
| Packaging Type | 1*10 |
| Brand | Siroboon |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 100 / Strip Get Latest Price
| Strength | 10 gm |
| Packaging Size | 1*10 Capsules |
| Packaging Type | Strips |
| Brand | Isofair |
| Manufactured By | John Albert Pharma |
| Usages | For the treatment of severe acne |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2205.28 / Vial Get Latest Price
| Strength | 10000 IU |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Brand | Wepox |
| Composition | Erythropoietin |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
₹ 453 / Strip Get Latest Price
| Pack Size | 1*10 Capsules |
| Pack Type | Strips |
| Brand Name | QUTACARE |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 22000 / Vial Get Latest Price
| Strength | 10 mg |
| Brand | Mounjaro KwikPen |
| Manufacturer | John Albert |
| Prescription | Yes |
| Packaging Type | Pre-filled pen |
₹ 563 / Box Get Latest Price
| Packaging Size | 10 Tablets |
| Form | Tablet |
| Storage Condition | Store below 30°C |
| composition | Exemestane (25mg) |
| Manufacturer | John Albert |
₹ 1700 / Vial Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Packaging Type | Vial |
| Brand Name | Dr.Glexx |
| Manufacturer | Dr.Glexx |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1900 / Vial Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Packaging Type | Vial |
| Brand Name | Dr.Glexx |
| Manufacturer | Dr.Glexx |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2500 / Vial Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Packaging Size | 10 ml |
| Packaging Type | Vial |
| Brand | Finaplix |
| Manufacturer | British Pharma |
₹ 982 / Strip Get Latest Price
| Strength | 20 mg |
| Brand | Tazzle |
| Composition | Tadalafil Only |
| Dosage Form | Tablet |
| Packaging Size | 10 Tablets |
| Ideal For | Men |
₹ 900 / Strip Get Latest Price
| Brand | Dr.Glexx |
| Strength | 5 mg |
| Pack Size | 10 Tablets |
| Active Ingredient | Fluoxymesterone 5mg Tablets |
| Packaging Type | Blister |
| Prescription Type | Prescription |
| Shelf Life | 24 Months |
| Usage | Human |
| Dose Form | Tablet |
₹ 102 / Strip Get Latest Price
| Strength | 5 mg |
| Packaging Size | 1*10 Capsules |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Tretiva |
| Manufactured By | Intas |
| Usages | For the treatment of severe acne |
₹ 180 / Strip Get Latest Price
| Strength | 10 gm |
| Packaging Size | 1*10 Capsules |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Tretiva |
| Manufactured By | Intas |
| Usages | For the treatment of severe acne |
₹ 2500 / Box Get Latest Price
| Strength | 25 mcg |
| Brand | T-3 |
| Packaging Size | 1*10 tablet in 1 strip |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 185000 / Bottle Get Latest Price
| Form | Tablet |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |
| Composition | Neratinib |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
₹ 120 / Strip Get Latest Price
| Strength | 50 mg |
| Packaging Size | 1X5 |
| Packaging Type | Stripe |
| Prescription/Non prescription | Non prescription |
Minimum order quantity: 100 Strip
Enclomiphene belongs to a group of medicines called ovulation stimulants. It is used for treating infertility in women who are not ovulating properly. Female infertility is a condition in which a woman is unable to conceive despite frequent unprotected sex for at least a year.
₹ 759 / Piece Get Latest Price
| Strength | 1 mg |
| Brand | Altraz |
| Packaging Type | Alu-Alu |
| Manufactured By | Cytomed |
| Storage Instruction | Cool & Dry Place |
| Composition | Anastrozole |
₹ 237 / Strip Get Latest Price
| Strength | 1 mg |
| Brand | Arimee |
| Packaging Type | Alu-Alu |
| Manufactured By | Kachhela |
| Storage Instruction | Cool & Dry Place |
| Composition | Anastrozole |
₹ 724 / Piece Get Latest Price
| Strength | 4000 IU |
| Brand | Erypro |
| Composition | Erythropoietin |
| Treatment | Helps your bone marrow to produce more red blood cell |
| Shelf life | 24month |
| Form | Injection |
₹ 320 / Vial Get Latest Price
| Strength | 200 mg |
| Packaging Size | 1 ml |
| Packaging Type | Ampoule |
| Brand | Trenanthate |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
₹ 750 / Box Get Latest Price
| Dose/Strength | 5 mg |
| Usage/Application | Muscle Building |
| Packaging Size | 10 x 10 Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Fluoxybol |
| Composition | Fluoxymesterone |
₹ 210 / Box Get Latest Price
| Packaging Type | Box |
| Brand | Rhut |
| Composition | Triptygium |
| Form | Tablet |
| Pack Size | 1*10 Tablets |
| Usage | Used for treating autoimmune and inflammatory diseases such as rheumatoid arthritis, systemic lupus |
₹ 713 / Strip Get Latest Price
| Strength | 1 mg |
| Brand | Armotraz |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Packaging Type | Alu-Alu |
| Form | Tablet |
| Indication | Breast Cancer |
| Manufactured By | Cipla |
| Pack Type | Blister |
| Storage Instruction | Cool & Dry Place |
| Shelf Life | 24 Months |
₹ 29700 / Box Get Latest Price
| Strength | 250 mg |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Samtica |
| Manufacturer | Samarth |
| Composition | Abiraterone |
| Form | Tablet |
| Usage | It works by preventing androgen (male hormone) production in man. |
₹ 150 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 3 ml |
| Manufactured By | Johnlee |
| Brand | Cool Prost |
| Type Of Eyedrops | Allopathic |
| Composition | Bimatoprost Ophthalmic |
| Usage | Used to treat raised/increased pressure in the eye in patients suffering from open-angle glaucoma o |
₹ 8769 / Bottle Get Latest Price
| Strength | 150 mg |
| Pack Size | 1*30 Tablet |
| Pack Type | Box |
| Brand Name | Erlonat |
| Manufacturer | Natco |
| Treatment | Treats non small cell lung cancer |
₹ 5650 / Strip Get Latest Price
| Strength | 5 mg |
| Form | Tablet |
| Brand | Evermil |
| Composition | Everolimus |
| Pack Size | 1x10 Tablet |
| Treatment | Used for the prevention of organ rejection in transplant patients. |
Dr. Albert John (CEO)
John Albert
Shop No 01, Galli 01, Jaripatka Cement Road, Jaripatka, Hanuman Mandir
Nagpur - 440014, Maharashtra, India