Leading of mounjaro tirzepatide 2.5mg injection, boldamaxx boldenone undecylenate 400mg ampoule, primobol methenolone enanthate 100mg injection, anabol anastrozole 1mg tablet, rybelsus semaglutide 14mg tablets and puretrig chorionic gonadotropin 5000iu injection from Nagpur.
₹ 3500 / Vial Get Latest Price
| Strength | 2.5 mg |
| Packaging Size | 0.5 ml |
| Packaging Type | Injection |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Prescription | Yes |
₹ 1990 / Box Get Latest Price
| Packaging Type | vial |
| Packaging Size | 1*10 ampoule |
| Age Group | Adult |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Composition | Boldenone Undecylenate |
₹ 1500 / Box Get Latest Price
| Packaging Size | 10X1 ml ampoule |
| Strength | 100 mg/ml |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Prescription/Non prescription | Presciption |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Vial |
₹ 200 / Strip Get Latest Price
| Strength | 1 mg |
| Packaging Type | Stripe |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Manufactured By | John Albert Pharma |
| Shelf Life | 24 month |
| Usage/Application | Hospital |
₹ 3628 / Strip Get Latest Price
| Brand | Rybelsus |
| Pack Size | 10 tablets |
| Packaging Type | Strip |
| Packaging Size | 1 Strip (10 Tablets) |
| Shelf Life | 24 months |
| Prescription Type | Rx Only |
| strength | 14 mg |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Usuage | to treat type 2 diabetes |
| Prescription / Non Prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 411 / Pack Get Latest Price
| Strength | 5000iu |
| Brand | Puretrig |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Packaging Size | 5000IU |
| Composition | Chorionic Gonadotropin |
₹ 250 / Strip Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Packaging Type | Stripe |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Usage / Application | Clinical |
| Shelf Life | 24 months |
₹ 1800 / Vial Get Latest Price
| Strength | 250 mg/ml |
| Packaging Size | 10 ml |
| Pack Type | Vial |
| Brand Name | Tenexx-CP |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2900 / Box Get Latest Price
| Strength | 200 mg |
| Packaging Size | 1 ml |
| Packaging Type | Ampoule |
| Brand | TRINEXX-ET |
| Manufacturer | Dr.Glexx |
₹ 88.5 / Strip Get Latest Price
| Dose/Strength | 2.5 mg |
| Usage/Application | Hospital |
| Packaging Size | 1*10 tablets |
| Packaging Type | Strip |
| Medicine Type | tablet |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 320 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 10 Tablets |
| Form | Tablet |
| Composition | Exemestane |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Brand | Xmalon |
₹ 2075 / Vial Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Packaging Size | 10 ml |
| Packaging Type | Vial |
| Brand | TREN A |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
₹ 388 / Strip Get Latest Price
| Strength | 800mg |
| Packaging Size | 10 Tablets |
| Packaging Type | Stripe |
| Brand | GABASIGN |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1968.5 / Vial Get Latest Price
| Strength | 4000 IU |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Brand | Wepox |
| Composition | Erythropoietin |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
Wepox 4000 Injection belongs to the group of hormones used in the treatment of chronic anaemia and anaemic states seen in kidney disease, cancers, patients on chemotherapy, bone marrow disorders, and those due to undergo major bone surgery. Anaemia refers to low blood counts due to a deficiency of the blood component haemoglobin, resulting in a reduced oxygen-carrying capacity of the blood.
Wepox 4000 Injection contains Recombinant Human Erythropoietin Alfa, which works by stimulating the bone marrow to produce more red blood cells, thereby correcting low blood counts and anaemia.
₹ 8817 / Vial Get Latest Price
| Strength | 7.5 mg |
| Packaging Size | 1 ml |
| Packaging Type | Injection |
| Brand | Tizaro |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Prescription | Yes |
₹ 282 / Strip Get Latest Price
| Strength | 80mg |
| Pack Size | 1*10 Tablets |
| Packaging Type | Strip |
| Brand | Tadalavac |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
₹ 425 / Strip Get Latest Price
| Strength | 40 mg |
| Packaging Size | 1*10 Capsules |
| Packaging Type | Strips |
| Brand | Accufine |
| Manufactured By | John Albert Pharma |
| Usages | For the treatment of severe acne |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 6411 / Vial Get Latest Price
| Strength | 500 mcg |
| Pack Size | 1 ml |
| Packaging Type | Injection Box |
| Brand | Alpostin 500 mcg |
| Manufacturer | John Albert |
₹ 290 / Piece Get Latest Price
| Strength | 2 mg/ml |
| Composition | Isoprenaline Injection Ip 2Mg |
| Brand | Isolin Injection |
| Shelf Life | 12 months |
| Packaging Type | Vial |
| Usage/Application | Clinical |
| Country of Origin | Made in India |
Isolin Injection belongs to a group of medicines called sympathomimetic stimulants used to treat heart failure, shock, and irregular heartbeats. Heart failure is a chronic condition in which the heart cannot pump blood as effectively as it should. An irregular heartbeat is a condition in which your heart beats irregularly, too fast, or too slow.
Isolin Injection contains Isoprenaline which works by stimulating certain receptors in the heart that increases the force and strength at which the heart beats. Thus, it allows pumping the of blood effectively around the body in conditions such as heart failure.
₹ 246 / Strip Get Latest Price
| Strength | 100mg |
| Packaging Type | Strip |
| Packaging Size | 10 Tablets |
| Brand | Modalert |
| Manufacturer | John Albert |
₹ 390 / Strip Get Latest Price
| Strength | 150 mg |
| Packaging Size | 10 Tablets |
| Packaging Type | Strip |
| Brand | Waklert |
| Manufacturer | John Albert |
₹ 27500 / Vial Get Latest Price
| Strength | 15 mg |
| Brand | Mounjaro KwikPen |
| Manufacturer | John Albert |
| Prescription | Yes |
| Packaging Type | Pre-filled pen |
₹ 47750.62 / Piece Get Latest Price
| Strength | 40 mg |
| Packing Type | vial |
| Item Name | Tenepact |
| Drug Name | Tenecteplase |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 939 / Box Get Latest Price
| Strength | 2.5 mg |
| Brand | Letroz |
| Tablets per Pack | 30 Tablets |
| Usage | Breast Cancer |
| Pack Type | Bottle |
| Form | Tablet |
| Manufacturer | Sun pharma |
₹ 361 / Vial Get Latest Price
| Strength | 2000 IU |
| Brand Name | ZyHCG |
| Type | Highly Purified |
| Packaging Form | Vial with Solvent |
| Form | Lyophilized Powder |
| Route of Administration | Subcutaneous (SC), Intramuscular (IM) |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
₹ 296 / Strip Get Latest Price
| Strength | 1 mg |
| Brand | Aromita |
| Packaging Type | Alu-Alu |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Manufactured By | Rx |
| Storage Instruction | Cool & Dry Place |
₹ 543 / Strip Get Latest Price
| Strength | 7.5 mg |
| Packaging Size | 2*5*10 Tablets |
| Brand | Actavis |
| Manufacturer | Actavis |
| Usage/Application | Hospital |
| Form | Tablets |
₹ 3900 / Vial Get Latest Price
| Packaging Type | Vial |
| Strength | 200mg/10ml |
| Brand Name | Dr.Glexx |
| Manufacturer | Dr.Glexx |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 140 / Strip Get Latest Price
| Strength | 20 mg |
| Packaging Size | 10*10 Capsules |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Isotrip |
| Manufactured By | Rx |
| Usages | For the treatment of severe acne |
₹ 242 / Strip Get Latest Price
| Strength | 10 gm |
| Packaging Size | 1*10 Capsules |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Sotret |
| Manufactured By | Rx |
| Usages | For the treatment of severe acne |
₹ 11625 / Vial Get Latest Price
| Strength | 120 mg |
| Pack Size | 2 ml |
| Pack Type | Box |
| Brand Name | Docetax |
| Manufacturer | Cipla |
| Usages | Used for the treatment of breast cancer |
₹ 31000 / Bottle Get Latest Price
| Strength | 500 mg |
| Brand | Samtica |
| Packaging Size | 60 Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Manufactured By | Samarth |
| Form | Tablet |
₹ 1539 / Bottle Get Latest Price
| Dose Strength | 25 mg |
| Manufacture By | Mylan |
| Brand | Hepbest |
| Packaging Size | 30 Tablet |
| Packaging Type | Bottle |
| Form | Tablets |
₹ 19500 / Piece Get Latest Price
| Strength | 150 mg |
| Packaging Size | 50 ml |
| Packaging Type | Vial |
| Brand Name | Hertraz |
| Manufactured By | Mylan |
| Shelf Life | 24month |
₹ 4424 / Bottle Get Latest Price
| Dose/Strength | 150 mg |
| Packaging Size | 1x30Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Manufacturer | Cipla |
| Shelf Life | 24month |
| Form | Tablet |
₹ 3020 / Box Get Latest Price
| Dose/Strength | 150 mg |
| Packaging Size | 1x30Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Manufacturer | Cipla |
| Shelf Life | 24month |
| Brand Name | Tenvir-EM |
₹ 1443 / Bottle Get Latest Price
| Brand | Tenohep |
| Dose/Strength | 300 mg |
| Manufacturer | Cipla |
| Strength | 300 mg |
| Form | Tablet |
| Composition | Tenofovir Disoproxil Fumarate |
| Packaging Size | 1x30Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Pack Size | 30 tablets |
| Shelf Life | 24month |
| Brand Name | Tenohep |
₹ 3214 / Bottle Get Latest Price
| Dose/Strength | 300 mg |
| Packaging Size | 1x30Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Manufacturer | Mylan |
| Shelf Life | 24month |
| Brand Name | Telura |
₹ 2255 / Bottle Get Latest Price
| Dose/Strength | 300 mg |
| Packaging Size | 1x30Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Manufacturer | Mylan |
| Shelf Life | 24month |
| Brand Name | Ricovir Em |
₹ 360 / Strip Get Latest Price
| Packaging Size | 10*10 Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Manufactured By | Biokind |
| Brand | Ketograce |
| Composition | Ketoanalogue |
| Form | Tablets |
Dr. Albert John (CEO)
John Albert
Shop No 01, Galli 01, Jaripatka Cement Road, Jaripatka, Hanuman Mandir
Nagpur - 440014, Maharashtra, India