Offering you a complete choice of products which include testobol testosterone suspension 50mg/1ml injection, 10mg winstrol / stanozolol tabletu.s.p, 250 mg decabol nandrolone decanoate injection, 10mg danabol methandienone tabletu.s.p, parabol trenbolone hexahydrobenzylcarbonate 76.5gm ampoule and headon somatropin 4iu injection.
₹ 199 / Vial Get Latest Price
| Strength | 50 mg |
| Packaging Size | 1ml |
| Composition | Testosterone |
| Form | Injection |
| Shelf Life | 24month |
| Manufacturer | John Albert |
₹ 2456 / Box Get Latest Price
| Dose/Strength | 10 mg |
| Packaging Size | 100 Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Winstrol |
| Form | TabletU |
₹ 543 / Vial Get Latest Price
| Strength | 250 mg |
| Packaging Size | 10*1ml |
| Packaging Type | Vial |
| Brand | Decabol |
| Also Gives | PCD Pharma Franchise |
₹ 2200 / Box Get Latest Price
| Strength | 10 mg |
| Packaging Type | Bottle |
| Brand | DANABOL |
| Grade | A |
| Composition | Methandienone |
| Form | Tablet |
₹ 1900 / Box Get Latest Price
| Strength | 76.5mg |
| Packaging Size | 1 ml |
| Packaging Type | Ampoule |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Composition | Trenbolone Hexahydrobenzylcarbonate 76.5gm |
₹ 4375 / Vial Get Latest Price
| Strength | 5 mg |
| Usage | Treat growth hormone deficiency |
| Packaging Type | Vial |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Composition | Somatropin 4IU |
₹ 530.5 / Strip Get Latest Price
| Strength | 1 mg |
| Brand | Anatero |
| Packaging Type | Stripe |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Manufactured By | John Albert Pharma |
| Shelf Life | 24 months |
| Usage/Application | Clinical |
₹ 2057 / Vial Get Latest Price
| Strength | 4 I.U |
| Packaging Type | Vial |
| Packaging Size | 4iu*1 vial |
| Brand | Eutropin |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Usage | To treat Growth Hormone Deficiency (GHD) |
| Prescription/Non-Prescription | Prescription |
₹ 425 / Box Get Latest Price
| Packaging Size | 1+4 Tablets Kit |
| Packaging Type | Pack |
| Country origin | Made in India |
| Manufacturer | John albert Pharma |
| Composition | Mifepristone (200mg) + Misoprostol (200mcg) |
₹ 1500 / Vial Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Country of Origin | Made in India |
| Packging size | 10ml |
| Composition | Testosterone Propionate |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
₹ 180 / Piece Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Brand Name | MESTRONEX P |
| Manufacturer | DR GLEXX |
| Injection Site | IV only |
| Packaging Type | Box |
| Composition | DROSTOLONE PROPIONATE 100 MG / ML |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
Drostanolone Propionate Injection is indicated for the management of conditions characterized by muscle wasting, such as cachexia and osteoporosis. It is also used off-label to improve muscle definition and strength in athletes and bodybuilders.
₹ 325 / Strip Get Latest Price
| Strength | 20 mg |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Packaging Type | Strips |
| Brand | DR.ANAVAR 20 MG |
| Manufacturer | DR GLEXX PHARMAKEM |
| Usages | To regain weight or muscle |
Anavar is a type of anabolic steroid, a drug that helps build muscle and improve strength [1]. Its generic name is oxandrolone, and it was originally developed to help people recover from weight loss due to surgery [2], infections, or major burns. Unlike some other steroids, Anavar steroid is known for its ability to help build lean muscle without causing a lot of water retention. This makes it popular not only for medical use but also among athletes and bodybuilders looking to improve their performance and appearance.
₹ 4500 / Vial Get Latest Price
| Strength | 500mg/10ml |
| Packaging Size | 10 ml |
| Pack Type | Vial |
| Brand Name | Bulkmass |
| Manufacturer | British pharma |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 5500 / Vial Get Latest Price
| Strength | 500mg/10ml |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Bulkonan |
| Composition | Tesstoterone Cypionate+Boldenone Undecylemated+Nandrolone |
| Manufacturer | British Pharma |
₹ 300 / Strip Get Latest Price
| Strength | 10 mg |
| Brand | Dianabol |
| Composition | Methandienone |
| Packaging size | 1*10 |
| Manufacturer | British Pharma |
₹ 3700 / Vial Get Latest Price
| Packaging Size | 10 ml Vial |
| Packaging Type | Vial |
| Strength | 100 mg/ml |
| Brand | Primo Depot |
| Manufacturer | British Pharma |
| Usage | Treat anaemia caused due by bone marrow failure |
| Prescription/Non prescription | Presciption |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2200 / Vial Get Latest Price
| Type of Ester | Suspension (Base) |
| Strength | 100 mg |
| Packaging Size | 10 ml Vial |
| Brand | British Pharma |
| Usage/Application | Bodybuilding |
| Country of Origin | India |
| Form | Injection |
₹ 3700 / Vial Get Latest Price
| Strength | 200 mg |
| Packaging Size | 10 ml |
| Packaging Type | Vial |
| Brand | Trenabol |
| Manufacturer | British Pharma |
₹ 450 / Vial Get Latest Price
| Strength | 5000 IU |
| Brand Name | Ovipure |
| Packaging Form | vial |
| Manufacturer | Bharat Serums |
| Route of Administration | Subcutaneous (SC), Intramuscular (IM) |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
₹ 100 / Bottle Get Latest Price
| Volume | 30 ml |
| Brand | BSW |
| Type | Bacteriostatic |
| Preservative | Benzyl Alcohol |
| Preservative Concentration | 0.9% w/v |
| Application | Medication Dilution |
| Pharmaceutical Grade | USP |
| Manufacturer | Dr.Glexx |
₹ 543 / Vial Get Latest Price
| Composition | Nandrolone Decanoate |
| Brand | DECA 250 |
| Manufacturer | Powerbolic Lab |
| Dosage Strength | 250 mg |
| Packaging Type | Ampoule |
| Pharmacopoeia Standard | USP |
| Volume Per Ampoule | 1 ml |
| Pack Configuration | 10 x 1 ampoules |
₹ 3500 / Box Get Latest Price
| Strength | 100 mg/ml |
| Pack Size | 10 ml Vial |
| Brand | Primobolan |
| Composition | Methenolone Enanthate |
| Route | IM |
| Packaging Type | Vial |
| Storage | Below 25°C |
₹ 2500 / Box Get Latest Price
| Strength | 10 mg |
| Dosage Form | Tablet |
| Prescription Type | Prescription |
| Packaging Type | Blister |
| Packaging Size | 100 Units |
| Usage Application | Bodybuilding, Muscle Wasting |
| Target Species | Human |
| Shelf Life | 24 Months |
₹ 2400 / Box Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Packaging Type | Vial |
| Form | Suspension |
| Packaging Volume | 10 ml |
| Brand | Stanofit |
| Manufacturer | powerbolic |
| Drug Type | Anabolic Steroid |
| Composition | Stanozolol |
₹ 200 / Vial Get Latest Price
| Brand | powerbolic |
| Strength | 250 mg |
| Type of Ester | Suspension (Base) |
| Packaging Size | 1 ml Ampoule |
| Form | Injection |
| Composition | Testosterone Base |
| Usage/Application | Hormone Replacement |
| Prescription Required | Yes |
₹ 3500 / Box Get Latest Price
| Packaging Size | 10 ml Vial |
| Strength | 100 mg/ml |
| Brand | Primobolan |
| Usage | Treat anaemia caused due by bone marrow failure |
| Packaging Type | Vial |
₹ 345 / Vial Get Latest Price
| Strength | 300 mg |
| Brand | Decamaxx |
| Packaging Size | 10*1ml |
| Packaging Type | Vial |
| Also Gives | Third Party Manufacturing |
₹ 1800 / Vial Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 2 Vial
Drostanolone Propionate Injection is indicated for the management of conditions characterized by muscle wasting, such as cachexia and osteoporosis. It is also used off-label to improve muscle definition and strength in athletes and bodybuilders.
₹ 3000 / Box Get Latest Price
| Strength | 200 mg/ml |
| Pack Type | Ampoule |
| Packaging Size | 1 ml |
| Brand Name | MESTRONEX-E |
| Manufacturer | DR glexx pharmakem |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Box
The Mastronex-E 200mg/1ml injection is a specific packaging of Drostanolone Enanthate, an injectable anabolic-androgenic steroid primarily used by athletes and bodybuilders for physique and performance enhancement.
₹ 46333 / Vial Get Latest Price
| Strength | 60mg |
| Packaging Type | Pen |
| Packaging Size | 1.2ml |
| Brand | Genryzon |
| Manufacturer | John Albert |
| Usage | To treat Growth Hormone Deficiency (GHD) |
| Prescription/Non-Prescription | Prescription |
Get Latest Price
| Strength | 300mg/10ml |
| Packaging Size | 10 ml |
| Pack Type | Vial |
| Brand Name | Dr.Glexx |
| Manufacturer | Dr.Glexx |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1905 / Pack Get Latest Price
| Dose/Strength | 6 mg/ml |
| Packaging Size | 3 ml |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Hospital |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
₹ 890 / Vial Get Latest Price
| Packaging Size | 10 ml |
| Strength | 4 mcg |
| Prescription/Non Prescription | Prescription |
| Country of origin | Made in India |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
₹ 1307 / Vial Get Latest Price
| Dose/Strength | 200 mg |
| Packaging Type | Vial |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Usage/Application | Hospital |
| Composition | Gemcitabine |
₹ 63 / Vial Get Latest Price
| Strength | 100mg |
| Packaging Type | Vial |
| Brand | Intacorlin |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Injection Administration type | IV, IM |
| Usage | Severe Allergies, Arthritis |
₹ 59 / Strip Get Latest Price
| Dosage/Strength | 20 mg |
| Form | Tablet |
| Packaging size | 1*10 |
| Manufacturer | John Albert |
₹ 15338.5 / Piece Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Packaging Size | 1 Vial |
| Composition | Anidulfungin 100mg |
| Form | Injection |
| Shelf life | 12 months |
₹ 19800 / Piece Get Latest Price
| Strength | 30 mg |
| Packaging Type | Vial |
| Composition | Octreotide 30mg |
| Brand Name | Bdocterio |
| Manufacturer | John Albert |
| Prescription/Non-Prescription | Prescription |
₹ 500 / Strip Get Latest Price
| Packaging Size | 1X10 Tablets |
| Packaging Type | Blister |
| Brand Name | Halotestin |
| Manufacturer | British Pharma |
| Composition | Fluoxymesterone |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1056.50 / Vial Get Latest Price
| Strength | 16.5% |
| Pack size | 1ml |
| Brand | Bharglob |
| Shelf life | 12 months |
| Storage temp | 2-8 C |
| Usage type | Hospital |
| Prescription | Prescription |
| Box packing | 1 vial box |
Dr. Albert John (CEO)
John Albert
Shop No 01, Galli 01, Jaripatka Cement Road, Jaripatka, Hanuman Mandir
Nagpur - 440014, Maharashtra, India