Providing you the best range of 25mg jardiance filmtabletten empagliflozin tablet, 15 mg biovorin leucovorin calcium tablets, xtane exemestane tablets ip, masteron drostanolone propionate 100 mg injection, winvol stanozolol 100mg/1ml ampoule and rybelsus semaglutide 3 mg tablet with effective & timely delivery.
₹ 459 / Strip Get Latest Price
| Strength | 25 mg |
| Form | Tablets |
| Packaging Size | 100 Tablet |
| Packaging Type | Box |
| Composition | Filmtabletten |
| Brand | Jardiance |
₹ 555 / Strip Get Latest Price
| Strength | 15 mg |
| Packaging Size | 2X10 Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Biovorin |
| Manufactured by | Zydus |
| Form | Tablets |
₹ 994 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 30 Tablets |
| Form | Tablet |
| Storage Condition | Cool & Dry Place |
| Brand | Xtane |
| Composition | Exemestane |
| Pack Type | Box |
₹ 2700 / Box Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Packaging Type | Vial |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2400 / Box Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Usage/Application | Muscle Building |
| Age Group | Adult |
| Country of Origin | Made in India |
Stanozol can stimulate massive fat loss with dry and hard looking muscles without severe androgenic side effects.
₹ 2972 / Strip Get Latest Price
| strength | 3 mg |
| Packaging Type | Strip |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Usuage | to treat type 2 diabetes |
| Prescription / Non Prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 220 / Strip Get Latest Price
| Strength | 7.5 mg |
| Packaging Size | 10*10 Tablets |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Usage/Application | Clinical |
| Composition | Zopiclone |
₹ 190 / Strip Get Latest Price
| Strength | 200mg |
| Packaging Size | 10 Tablets |
| Packaging Type | Strip |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 80 / Strip Get Latest Price
| Strength | 500 mg |
| Packaging Size | 10*10 Tablets |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Composition | Carisoprodol |
| Form | tablet |
₹ 450 / Strip Get Latest Price
| Strength | 450mg |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Country of Origin | Made in India |
| Composition | Pregabalin |
| Packaging size | 1*15 |
₹ 2614 / Strip Get Latest Price
| Strength | 1 mg |
| Packaging Size | 10 Tablets |
| Brand | Rapacan |
| Manufacturer | John Albert pharma |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 300 / Strip Get Latest Price
| Strength | 1000 mg |
| Packaging Size | 1X10 Tablets |
| Packaging Type | Stripe |
| Country of Origin | Made in India |
| Composition | FENBENDAZOLE |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
₹ 13.38 / Strip Get Latest Price
| Strength | 100mg |
| Packaging Type | Stripe |
| Brand | Lupimeb |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Shelf Life | 24 months |
₹ 130 / Strip Get Latest Price
| Strength | 222 mg |
| Packaging Size | 1X10 Tablets |
| Packaging Type | Stripe |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
₹ 100 / Strip Get Latest Price
| Strength | 500mg |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Packaging Type | Stripe |
| Brand | Menbzol |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
₹ 220 / Strip Get Latest Price
| Strength | 375 mg |
| Packaging type | Strip |
| Brand Name | Amoxyclav |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
₹ 50 / Strip Get Latest Price
| Strength | 100mg |
| Packaging Size | 10 Tablets |
| Packaging Type | Stripe |
| Brand | VETINA |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 209 / Strip Get Latest Price
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Strength | 0.5 mg |
| Packaging Type | Strips |
| Manufacturer | John Albert |
| Treatment | Treat symptoms for benign prostatic hyperplasia |
| Country of Origin | Made in India |
Dutalosin Tablet is primarily used to treat enlarged prostate gland. Benign prostatic hyperplasia (enlarged prostate gland) is a non-cancerous growth of the prostate gland caused due to overproduction of a dihydrotestosterone hormone in men.
Dutalosin Tablet contains Tamsulosin and Dutasteride. Tamsulosin makes it easier to pass urine. On the other hand, Dutasteride reduces the enlarged prostate gland's size and relieves symptoms. Thereby, minimizes the risk of complete blockage of urine flow and need for prostate surgery.
₹ 438 / Pack Get Latest Price
| Strength | 5000iu |
| Brand | Lupi-HCG |
| Manufacturer | John Albert |
| Packaging Size | 1.0ml |
| composition | Human chorionic gonadotropin |
₹ 400 / Strip Get Latest Price
| Strength | 250 mg |
| Packaging Size | 10 Tablets |
| Packaging Type | Strip |
| Brand | Artivigil |
| Manufacturer | John Albert |
₹ 563 / Box Get Latest Price
| Packaging Size | 10 Tablets |
| Form | Tablet |
| Storage Condition | Store below 30°C |
| composition | Exemestane |
| Manufacturer | John Albert |
₹ 650 / Strip Get Latest Price
| Strength | 444 mg |
| Packaging Size | 1X10 Tablets |
| Packaging Type | Stripe |
| Country of Origin | Made in India |
| Composition | Fenbendazole |
₹ 192 / Tube Get Latest Price
| Strength (w/w) | 0.025% |
| Pack Size (net weight) | 30 g |
| Formulation Type | Cream |
| Brand | Tretin |
| Shelf Life (from manufacturing) | 12 months |
| Packaging Type | Tube |
| Storage Requirement | Protect from light |
₹ 190000 / Box Get Latest Price
| Composition | Talazoparib |
| Strength | 1mg |
| Brand Name | Talzenna |
| Packaging Size | 30 Capsules |
| Form | Capsule |
| Manufacturer | Pfizer |
| Packaging Type | Bottle |
₹ 300 / Strip Get Latest Price
| Strength | 50 mg |
| Packaging Size | 1*10 |
| Brand | British Pharma |
| Packaging Type | strip |
| Form | Tablet |
| Composition | Oxymetholone |
₹ 178 / Strip Get Latest Price
| Strength | 50 mg |
| Treatment | Narcolepsy |
| Brand Name | waklert |
| Brand | Waklert |
| Manufacturer | Sun Pharmaceuticals |
| Composition | ARMODAFINIL |
| Packaging Type | Strip |
| Dosage Form | Tablet |
| Form | Tablets |
₹ 42196 / Bottle Get Latest Price
| Composition | TUCATINIB |
| Strength | 150mg |
| Brand Name | Tuccatinn |
| Packaging Size | 60 tablets |
| Form | Tablet |
| Manufacturer | BDR Pharma |
| Packaging Type | Bottle |
₹ 250 / Strip Get Latest Price
| Strength | 500 mg |
| Pharmacopeia Standard | USP |
| Brand | Dr.Carnosol |
| Packaging Type | Blister Pack |
| Storage | Store Below 30 Degree C |
| Shelf Life | 24 months |
| Treatment | Acute Musculoskeletal Pain |
| Pack Size | 10 x 10 tablets |
| Side Effect | Drowsiness |
| Active Ingredient | Carisoprodol |
₹ 3300 / Box Get Latest Price
| Strength | 50 mg |
| Packaging Size | 10*10 |
| Shelf Life | 24 Months |
| Brand | Powerbolic |
| Manufacturer | Powerbolic |
| Packaging Type | Box |
| Prescription Type | Prescription |
| Active Ingredient | Oxymetholone |
| Dosage Form | Tablet |
| Usage Application | Muscle Wasting, Anemia Treatment |
₹ 150 / Strip Get Latest Price
| Dose/Strength | 5 mg |
| Packaging size | 10*10 Tablets |
| Packaging type | Box |
| Brand | Minoxytop |
| Shelf life | 36 Months |
| Usage | To treat high blood pressure |
₹ 30199 / Bottle Get Latest Price
| Strength | 500 mg |
| Brand | Abiratas |
| Packaging Size | 60 Tablets |
| Packaging Type | Bottle |
| Manufactured By | Intas |
| Form | Tablet |
ABIRATAS 500MG TABLET contains Abiraterone, which belongs to a group of medicines called Androgen biosynthesis inhibitors. ABIRATAS 500MG TABLET is used with prednisone or prednisolone in adult men to manage prostate cancer that has spread to other parts of the body.
ABIRATAS 500MG TABLET is also used to manage early stages of prostate cancer when used with androgen deprivation therapy (management that lowers testosterone hormone) and prednisone/prednisolone (medication) in affected individuals. ABIRATAS 500MG TABLET is not recommended for use in patients allergic to abiraterone. It is also not recommended for use in patients suffering from severe liver disease.
₹ 112 / Strip of 3 Tablets Get Latest Price
| Strength | 500 mg |
| Packaging Size | 10*10 Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Azee |
| Shelf Life | 36 Months |
| Usages | To treat a variety of bacterial infections |
₹ 31.5 / Box Get Latest Price
| Packaging Size | 5 ml |
| Strength | 100 mg/ml |
| Brand | Neoprate |
| Composition | Sodium Valproate |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
₹ 150 / Strip Get Latest Price
| Strength | 7.5 mg |
| Brand | Nappie |
| Packaging Size | 1*10 |
| Manufacturer | Actiza |
| composition | Zopiclone |
₹ 354 / Strip Get Latest Price
| Strength | 10 mg |
| Packaging Size | 10*10 Tablets |
| Brand | Zopisign |
| Manufacturer | Rx |
| Usage/Application | Hiv |
| Form | Tablets |
₹ 200 / Strip Get Latest Price
| Strength | 20 mg |
| Pack Size | 1*4 Tablets |
| Brand | Tadalis |
| Manufacturer | Ajanta |
| Packaging Type | Box |
| Form | tablet |
₹ 2057 / Box Get Latest Price
| Strength | 5 mg |
| Form | Tablet |
| Storage Condition | Cool & Dry Place |
| Composition | Axitinib |
| Brand | AXPERO |
| Shelf Life | 24month |
₹ 1540 / Bottle Get Latest Price
| Dose/Strength | 300 mg |
| Packaging Size | 1x30Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Manufacturer | Cipla |
| Shelf Life | 24month |
| Usage / Application | Hospital |
₹ 121 / Strip Get Latest Price
| Strength | 7.5mg |
| Pack Size | 1*10 Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Brand Name | Imutrex |
| Manufactured By | Cipla |
| Usage/Application | Rheumatoid arthritis |
₹ 375 / Strip Get Latest Price
| Strength | 40 mg |
| Packaging Size | 10*10 Tablets |
| Brand | Axepta |
| Manufacturer | Intas |
| Composition | Atomoxetine |
| Form | Tablets |
Dr. Albert John (CEO)
John Albert
Shop No 01, Galli 01, Jaripatka Cement Road, Jaripatka, Hanuman Mandir
Nagpur - 440014, Maharashtra, India