Offering you a complete choice of products which include 250 mg testorix testosterone ethonate tablet, decabol 10ml nandrolone decanoate 250 mg injection, ovidac 5k human chorionic gonadotropin (hcg) (5000iu) injection, fertogard clomiphene 100mg tablets, decanexx nandrolone deanoate injection 250 mg/10 ml and somatropin human growth hormone.
₹ 300 / Vial Get Latest Price
| Strength | 250 mg |
| Packaging Size | 100 Tablet |
| Form | Tablet |
| Brand | Testorix |
| Composition | Testosterone |
| Shelf Life | 24month |
₹ 900 / Vial Get Latest Price
| Strength | 250 mg |
| Packaging Size | 10ml |
| Packaging Type | Vial |
| Brand | Decabol-250 |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
₹ 437 / Pack Get Latest Price
| Strength | 5000iu |
| Brand | Ovidac 5K |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Packaging Size | 1.0 vial |
| Storage | Store in a refrigerator (2 - 8 DegreeC). Do not freeze. |
₹ 150 / Strip Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Packaging Size | 1*10 |
| Packaging Type | Strip |
| Product Type | Finished Product |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
₹ 1800 / Vial Get Latest Price
| Strength | 250 mg |
| Packaging Size | 10ml |
| Packaging Type | Vial |
| Brand | Decanexx |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
₹ 8000 / Vial Get Latest Price
| Brand | Human Growth Hormone Injection |
| Packaging Size | 10x4 IU |
| Packaging Type | Box |
| Usage | Treat growth hormone deficiency |
| Manufacture | John Albert |
₹ 1300 / Box Get Latest Price
| Strength | 40 mcg |
| Packaging Type | Box |
| Brand Name | Astralean |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Usage/Application | To treat respiratory conditions such as asthma |
| Country of Origin | Made in India |
Astralean 40mcg Clenbuterol Tablets are widely used for fat loss, lean muscle retention, and enhanced athletic performance. Clenbuterol is a powerful thermogenic agent that boosts metabolism, promotes rapid weight loss, and improves cardiovascular endurance.
₹ 366.5 / Strip Get Latest Price
| Estradiol Strength | 2 mg |
| Pack Size | 28 tablets |
| Brand | Bharat serum |
| Usage | HRT, Menopause |
| Prescription | Prescription Only |
| Packaging Type | Blister |
| Shelf Life | 24 months |
| Storage | Store Below 30°C |
₹ 1200 / Box Get Latest Price
| Packaging Type | Vial |
| Brand | Boldebol |
| Manufacturer | Powerbolic Lab |
| Strength | 250 mg |
| Packaging Volume | 10 ml |
| Grade | USP |
| Composition | Boldenone Undecylenate |
₹ 3500 / Box Get Latest Price
| Packaging Type | Ampoule |
| Brand | Boldebol |
| Manufacturer | Powerbolic Lab |
| Strength | 250 mg |
| Packaging Volume | 1 ml |
| Grade | USP |
| Composition | Boldenone Undecylenate |
₹ 1500 / Vial Get Latest Price
| Strength | 100 mg/ml |
| Packaging Size | 10 ml |
| Packaging Type | Vial |
| Composition | Testosterone Propionate |
| Brand | powerbolic |
| Dosage Form | Injection |
| Prescription | Prescription Required |
| Shelf Life | 24 months |
₹ 475 / Piece Get Latest Price
| Pack Size | 10 ml |
| Pack Type | Vial |
| Manufacturer | Dr.Glexx |
| Marketed By | Dr.Glexx |
| Country of Origin | Made in India |
L-carnitine is an amino acid produced by the body and found in some foods and supplements. It may offer some health benefits, including increased weight loss, improved brain function, and more.
L-carnitine is a naturally occurring amino acid derivative that's often taken as a supplement. It's used for weight loss and may have an impact on brain function.
₹ 102.2 / Vial Get Latest Price
| Strength | 80mg/2ml |
| Drug Type | Methylprednisolone Acetate Injection |
| Brand | Premaxo |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Packaging Size | 2ml |
| Packaging Type | Vial |
| Composition | Methylprednisolone Acetate |
| Prescription/Non-Prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 13.81 / Vial Get Latest Price
| Strength | 4.4mg/5ml |
| Brand | Dexona |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Packaging Size | 5ml |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
₹ 1144.69 / Vial Get Latest Price
| Strength | 75 IU |
| Purity | Highly Purified (HP) |
| Brand Name | Menotas |
| Packaging Type | Vial |
| Route of Administration | Intramuscular (IM), Subcutaneous (SC) |
| Manufacturer | Intas Pharma |
| Prescription Required | Yes |
₹ 200 / Strip Get Latest Price
| Strength | 8mg |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Packaging Type | Strip |
| Manufacturer | John Albert |
| Shelf life | 36 Month |
₹ 400 / Vial Get Latest Price
| Strength | 75 IU |
| Purity | Highly Purified (HP) |
| Brand Name | Reprogon |
| Packaging Type | Vial |
| Route of Administration | Intramuscular (IM) |
| Manufacturer | Ferring Pharma |
| Prescription Required | Yes |
₹ 156 / Strip Get Latest Price
| Strength | 20mg |
| Dosage Form | Tablet |
| Packaging Size | 10 tablets |
| Usage | Allergy |
| Brand Type | Hisone |
| Packing Type | Blister |
₹ 250 / Strip Get Latest Price
| Brand | Powerbolic |
| Strength | 40 mcg |
| Packaging Size | 1*10 |
| Form | Tablet |
| Packaging Type | Blister Pack |
| Usage/Application | Athletic Performance, Bodybuilding, Weight Management |
| Pharmacopoeia Standard | BP |
₹ 351.56 / Vial Get Latest Price
| Strength | 7500iu |
| Brand Name | Lupi-HCG |
| Type | Highly Purified |
| Packaging Form | Vial with Solvent |
| Manufacturer | Lupin |
| Route of Administration | Intramuscular (IM), Subcutaneous (SC) |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
Dr. Albert John (CEO)
John Albert
Shop No 01, Galli 01, Jaripatka Cement Road, Jaripatka, Hanuman Mandir
Nagpur - 440014, Maharashtra, India