of a wide range of products which include 30mg tretiva isotretinoin capsules, pepnitin pregabalin and mecobalamin capsule, uverine-p pregabalin methylcobalamin capsules ip, clomibol clomiphene citrate 50mg tablet, hucog human chorionic gonadotropin 5000iu injection and fertogard clomiphene 50mg tablets.
₹ 366 / Strip Get Latest Price
| Strength | 30 mg |
| Packaging Size | 1*10 Capsules |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Tretiva |
| Manufactured By | Intas |
| Usages | For the treatment of severe acne |
₹ 210 / Box Get Latest Price
| Strength | 150 mg |
| Brand | Lyrica |
| Manufacturer | Alkem |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand. | Pepnitin |
| Composition | Mecobalamin |
₹ 122 / Box Get Latest Price
| Packaging Size | 10*10 Capsules |
| Strength | 150 mg |
| Brand | Intas |
| Manufacturer | Rx |
| Country of Origin | Made in India |
| Composition | Pregabalin |
₹ 400 / Strip Get Latest Price
| Strength | 50 mg |
| Product Type | Finished Product |
| Packaging Size | 1*10 tablet in 1 strip |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
₹ 446 / Pack Get Latest Price
| Strength | 5000iu |
| Brand | Hucog 5000IU |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Packaging Size | 1 vial 5000IU |
| Composition | Human Chorionic Gonadotropin |
₹ 150 / Strip Get Latest Price
| Strength | 50 mg |
| Packaging Size | 1*10 |
| Packaging Type | Strip |
| Product Type | Finished Product |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
₹ 83.69 / Strip Get Latest Price
| Strength | 12mg |
| Brand | Ivermectol |
| Manufacturer Name | John Albert Pharma |
| Packaging Type | Strip |
| Composition | Ivermectin |
₹ 150 / Strip Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Packaging Type | Stripe |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Usage/Application | Clinical |
| Shelf Life | 24 months |
| Composition | Mebendazole |
₹ 1800 / Strip Get Latest Price
| Packaging Size | 10*1*5 Tablets |
| Packaging Type | Pack |
| Country origin | Made in India |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Composition | Mifepristone & Misoprostol |
₹ 5535 / Vial Get Latest Price
| Strength | 2.5 mg |
| Packaging Size | 0.5 ml |
| Packaging Type | Injection |
| Brand | Tirzepatide |
| Manufacturer | K T Agency |
| Storage Conditions | Below 30 Degree |
₹ 150 / Strip Get Latest Price
| Strength | 20 mg |
| Packaging Size | 1*10 Capsules |
| Packaging Type | Strips |
| Brand | ACNEJ |
| Manufactured By | John Albert Pharma |
| Usages | For the treatment of severe acne |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 600 / Strip Get Latest Price
| Strength | 600mg |
| Packaging Size | 10 Tablets |
| Packaging Type | Stripe |
| Brand | GABASIGN |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 80 / Strip Get Latest Price
| Strength | 350 mg |
| Packaging Size | 10*10 Tablets |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Composition | Carisoprodol |
| Form | Tablet |
₹ 150 / Strip Get Latest Price
| Strength | 150 mg |
| Packaging Size | 1X10 Tablets |
| Packaging Type | Stripe |
| Country of Origin | Made in India |
| Composition | Fenbendazole |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
₹ 1500 / Vial Get Latest Price
| Strength | 250 mg |
| Packaging Size | 10ml |
| Composition | Testosterone |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
₹ 210 / Strip of 10 Tablets Get Latest Price
| Strength | 6mg |
| Packaging Type | Strip |
| Brand | Iverheal |
| Manufacturer Name | John Albert Pharma |
| Composition | Ivermectin |
₹ 438.32 / Vial Get Latest Price
| Strength | 5000iu |
| Brand | Puretrig |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Dose Strength | 5000 IU |
| Composition | Chorionic Gonadotrophin |
₹ 4999 / Box Get Latest Price
| Dose/Strength | 250 mg |
| Packaging Size | 10 amp*1ml |
| Packaging Type | ampoule |
| Usage/Application | Muscle Building |
| Age Group | Adult |
| Manufacturer | John Albert |
₹ 1350 / Vial Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Packaging Size | 1ml |
| Packaging Type | Vial |
| Manufacturer | John Albert |
₹ 2000 / Vial Get Latest Price
| Form | vial |
| Age Group | Adult |
| Packaging Size | 100mg/10ml |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | John Albert |
₹ 266 / Strip Get Latest Price
| Strength | 200mg |
| Packaging Type | Strip |
| Packaging Size | 10 Tablets |
| Brand | Modafil |
| Manufacturer | John Albert |
₹ 26397 / Vial Get Latest Price
| Strength | 12.5 mg |
| Brand | Mounjaro KwikPen |
| Manufacturer | John Albert |
| Prescription | Yes |
| Packaging Type | Pre-filled pen |
₹ 221 / Tube Get Latest Price
| Composition | 0.025% |
| Packaging Size | 20 gm |
| Brand | Tretiheal |
| Features | Anti-acne & Pimples |
| Manufacturer | John Albert |
₹ 196.88 / Pack Get Latest Price
| Packaging Size | 200 MDI |
| Brand | Azmasol |
| Composition | Salbutamol |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Product Type | Inhaler |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | John Albert |
₹ 75.35 / Strip Get Latest Price
| Strength | 500 mg |
| Composition | Azithromycin Only |
| Dosage Form | Tablet |
| Packaging Size | 1*3 |
| Packaging Type | Blister Pack |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 21093.75 / Box Get Latest Price
| Strength | 125 mg |
| Form | Tablet |
| Storage Condition | Store below 30°C |
| composition | Palbociclib |
| Manufacturer | Pfizer |
₹ 2000 / Vial Get Latest Price
| Strength | 100 mg/ml |
| Packaging Size | 10 ml |
| Packaging Type | Vial |
| Composition | Testosterone Propionate |
| Brand | British Pharma |
| Dosage Form | Injection |
| Shelf Life | 36 months |
₹ 300 / Strip Get Latest Price
| Strength (mg per tablet) | 25 mg |
| Pack size (tablets per pack) | 10 tablets |
| Brand | Proviron |
| Prescription requirement | Prescription required |
| Shelf life (months) | 24 |
| Pack type | Blister strip (aluminium/PVC) |
₹ 272 / Strip Get Latest Price
| Strength (Sildenafil) | 25mg |
| Also Contains | Sildenafil |
| Brand Name | Primiwal-S |
| Tablets per Strip | 10 Tablets |
| Form | Tablet |
| Prescribed For | Men |
| Manufactured by | Bharat serums |
₹ 22763 / Piece Get Latest Price
| Strength | 1.7mg |
| Pack Type | Prefilled Pen |
| Volume | 1.5 ml |
| Brand | Wegovy Inj |
| Storage Temp | 2–8°C |
| Injection Route | SC |
| Shelf Life | 24 months |
₹ 438 / Vial Get Latest Price
| Strength | 5000 IU |
| Brand Name | Puretrig |
| Type | Highly Purified |
| Manufacturer | Gufic Biosciences |
| Route of Administration | Intramuscular (IM), Subcutaneous (SC) |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
₹ 195 / Strip Get Latest Price
| Strength | 625 mg |
| Pack Size | 10 tablets |
| Usage | Human |
| Brand | Clamp 625 |
| Prescription | Prescription |
| Form | Tablet |
| Shelf Life | 24 months |
| Treatment | Bacterial Infection |
| Composition | Clavulanate, Amoxicillin |
₹ 169 / Vial Get Latest Price
| Composition | Nandrolone Phenylpropionate |
| Brand | Rolanabol |
| Dosage Strength | 100 mg |
| Packaging Type | Ampoule |
| Pharmacopoeia Standard | IP |
| Volume Per Ampoule | 1 ml |
| Pack Configuration | 5 x 1 ampoules |
₹ 169 / Vial Get Latest Price
| Strength | 250 mg/ml |
| Pack Size | 1 ml |
| Packaging Type | Ampoule |
| Usage | Hypogonadism |
| Prescription | Prescription |
| Form | Injection |
| Gender | Male |
₹ 299 / Strip Get Latest Price
| Strength | 5 mg |
| Brand | Tazzle |
| Composition | Tadalafil Only |
| Dosage Form | Tablet |
| Packaging Size | 10 Tablets |
| Ideal For | Men |
₹ 169 / Strip Get Latest Price
| Strength | 25 mg |
| Composition | Empagliflozin |
| Pack Size | 10 tablets |
| Brand | Vicra |
| Usage | Type 2 Diabetes, Heart Failure |
| Prescription Type | Rx Only |
| Shelf Life | 36 months |
₹ 299 / Vial Get Latest Price
| Composition | Trenbolone Acetate |
| Packaging Type | Vial |
| Form | Solution |
| Brand | Trinex-A |
| Strength | 100 mg |
| Packaging Size | 10 ml |
| Grade | USP |
| Quantity per Pack | 1 |
₹ 250 / Strip Get Latest Price
| Strength | 50 mg |
| Packaging Size | 10 tablets |
| Shelf Life | 24 Months |
| Brand | Dr.Glexx |
| Manufacturer | Dr.Glexx |
| Packaging Type | strip |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Composition | Oxymetholone |
| Form | Tablet |
| Therapeutic Use | Anemia Treatment, Muscle Wasting |
₹ 1500 / Box Get Latest Price
| Strength | 100 mg/ml |
| Pack Size | 10 Ampoules |
| Brand | Primobolan |
| Composition | Methenolone Enanthate |
| Route | IM |
| Packaging Type | Ampoule |
| Storage | Below 25°C |
₹ 2000 / Box Get Latest Price
| Strength | 40 mg |
| Brand | Testoforce |
| Packaging Type | Blister Pack |
| Packaging Size | 10 Capsules |
| Dosage Form | Capsule |
| Usage Application | Libido Enhancement, Testosterone Replacement |
| Active Ingredient | Testosterone Undecanoate |
| Product Type | Testosterone Booster |
Dr. Albert John (CEO)
John Albert
Shop No 01, Galli 01, Jaripatka Cement Road, Jaripatka, Hanuman Mandir
Nagpur - 440014, Maharashtra, India