of a wide range of products which include l-carnibol l-carnitine hcl 2000mg injection, 100mg test-prop testosterone injection, vintor erythropoietin 2000 iu injection, vintor erythropoietin 6000 iu injection, genryzon somatrogon 24mg injection and letroheal letrozole 2.5mg tab.
₹ 1100 / Piece Get Latest Price
| Strength | 2000 mg |
| Pack Size | 5 ml |
| Pack Type | Vial |
| Composition | L-Carnitine |
| Manufacturer | John Albert |
| Usages | To treat the symptoms of Carnitine Deficiency |
₹ 250 / Vial Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Brand | TEST-PROP |
| Composition | Testosterone |
| Form | Injection |
| Shelf Life | 24month |
| Storage Conditions | Cool & Dry Place |
₹ 587 / Piece Get Latest Price
| Strength | 2000 IU |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Brand | Vintor |
| Composition | Erythropoietin |
| Treatment | Cancer |
| Shelf life | 24month |
₹ 1921 / Piece Get Latest Price
| Strength | 6000 IU |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Brand | Vintor |
| Composition | Erythropoietin |
| Treatment | Cancer |
| Shelf life | 24month |
₹ 9900 / Vial Get Latest Price
| Packaging Size | 24mg |
| Packaging Type | Pen |
| Usage | To treat Growth Hormone Deficiency (GHD) |
| Brand | Genryzon |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Prescription/Non-Prescription | Prescription |
₹ 150 / Strip Get Latest Price
| Dose/Strength | 2.5 mg |
| Brand | Letroheal |
| Usage/Application | Clinical |
| Packaging Size | 1*10 |
| Packaging Type | Strip |
| Medicine Type | tablet |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
₹ 530 / Strip Get Latest Price
| Strength | 1 mg |
| Brand | Armilon |
| Packaging Type | Stripe |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Manufactured By | John Albert Pharma |
| Usage/Application | Hospital |
₹ 350 / Vial Get Latest Price
| Strength | 200 mg |
| Packaging Size | 1 ml |
| Packaging Type | Ampoule |
| Brand | Tren Rapid 200 |
| Manufacturer | John Albert |
₹ 380 / Vial Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Packaging Size | 1 ml |
| Packaging Type | Ampoule |
| Brand | Trebol |
| Manufacturer | John Albert |
Trebol is an trenbolone acetate 100mg ingredient anabolic steroid injection. Trebol injection is used by veterinarians on livestock to increase muscle growth. Trebol injection become a favorite anabolic steroid for its unique properties and powerful benefits. Trenbolone rapidly improves muscle mass, feed efficiency, and mineral absorption in cattle.
₹ 177 / Strip Get Latest Price
| Strength | 100mg |
| Packaging Type | Strip |
| Packaging Size | 10 Tablets |
| Brand | Modafil |
| Manufacturer | John Albert |
₹ 200 / Strip Get Latest Price
| Strength | 200mg |
| Packaging Type | Strip |
| Packaging Size | 10 Tablets |
| Brand | Modafresh |
| Manufacturer | John Albert |
₹ 250 / Strip Get Latest Price
| Dose/Strength | 10 mg |
| Usage/Application | Muscle Building |
| Packaging Size | 1*10 tablet in 1 strip |
| Packaging Type | tablet |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
₹ 2800 / Box Get Latest Price
| Strength | 1200 mg |
| Packaging Size | 10 ml Vials |
| Manufacturer | KT |
| Packaging Type | Bottle |
| Usage/Application | Skin Whitening |
₹ 200 / Strip Get Latest Price
| Strength | 10mg |
| Pack Size | 1*10 Tablets |
| Packaging Type | Strip |
| Brand | Tadajuv-ODS |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
₹ 3000 / Vial Get Latest Price
| Packaging Size | 10 ml Vial |
| Packaging Type | Vial |
| Strength | 100 mg/ml |
| Brand | PRIMOXX |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Prescription/Non prescription | Presciption |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 200 / Strip Get Latest Price
| Strength | 20mg |
| Pack Size | 1*10 Tablets |
| Packaging Type | Strip |
| Brand | Tada-Swag |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
₹ 1000 / Vial Get Latest Price
| Strength | 250 mg |
| Packaging Size | 1ml |
| Packaging Type | Vial |
| Brand | DECANEXX |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
₹ 2049 / Box Get Latest Price
| Strength | 50 mg |
| Brand Name | Stano-50 |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Age Group | Adult |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 360 / Piece Get Latest Price
| Strength | 2000iu |
| Brand | Hucog |
| Manufacturer | BSV |
| Packaging Size | 1ml |
| Composition | Gonadotrophin |
| Form | Injection |
₹ 2800 / Vial Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Packaging Type | Vial |
| Brand Name | Mastprop |
| Manufacturer | British Pharma |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 125 / Strip Get Latest Price
| Dosage Form | Capsule |
| Strength | 100 mg |
| Brand | Zotinea |
| Pack Size | 10 capsules |
| Packing Type | Strip |
| Shelf Life | 24 months |
| Manufacturer | BDR Pharma |
₹ 117187 / Vial Get Latest Price
| Treatment Type | nasopharyngeal carcinoma |
| Dosage Form | Injection |
| Brand | Dr. Reddy's |
| Strength | 240mg |
| Packaging Size | 1 unit |
| Storage | 2-8 degree c |
| Packing Type | Vial |
₹ 200 / Strip Get Latest Price
| Strength | 15mg |
| Brand | zopstar |
| Composition | Zopiclone BP |
| Packaging Size | 10 × 10 tablets |
| Shelf Life | 24 months |
| Packaging Type | Blister Pack |
| Storage Conditions | Store Below 30°C |
| Manufacturer | Dr.Glexx |
₹ 43437 / Vial Get Latest Price
| Strength | 15 mg |
| Brand | Genryzon |
| Packaging Type | Vial |
| Packaging Size | 1ml |
| Usage | Treat growth hormone deficiency |
| Form | Injection |
₹ 2200 / Vial Get Latest Price
| Packaging Size | 10 ml |
| Pack Type | Vial |
| Brand Name | Testaveron |
| Manufacturer | British Pharma |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 900 / Vial Get Latest Price
| Strength | 250 mg |
| Brand | Beriate |
| Form | Injection |
| Packaging Type | Box |
| Usage | It is used to prevent or to stop bleedings |
| Manufacturer | CSL |
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Strength | 5000iu |
| Brand | Ovifir |
| Manufacturer | Gufic |
| Packaging Size | 1 Vial |
| Form | injection |
| Composition | gonadotropin |
₹ 437 / Piece Get Latest Price
| Strength | 5000iu |
| Brand | Eema HP |
| Manufacturer | KT |
| Packaging Size | 1 Vial |
| Composition | Gonadotrophin |
| Form | Injection |
₹ 12336 / Vial Get Latest Price
| Strength | 300 mg |
| Pack Size | 50 ml |
| Pack Type | Box |
| Brand Name | Mitotax |
| Manufacturer | Dr Reddy |
| Usages | Cancer |
₹ 2631 / Vial Get Latest Price
| Strength | 2 mg |
| Dose/Strength | 2 mg |
| Brand | Myezom |
| Pack Size | Vial |
| Route | IV |
| Packaging Type | Vial |
| Manufactured By | Dr Reddy |
| Shelf life | 24month |
| Brand. | Myezom |
| Form | Injection |
₹ 1239 / Piece Get Latest Price
| Dose/Strength | 300 mcg |
| Packaging Type | Box |
| Packaging Size | 1ml |
| Manufactured By | Intas |
| Shelf llife | 24month |
| Storage Conditions | Cool & Dry Place |
₹ 816 / Vial Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Packaging Type | Vial |
| Brand | Pemnat |
| Composition | Pemetrexed |
| Form | Injection |
| Manufacturer | Natco |
₹ 3206 / Vial Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Packaging Type | Vial |
| Composition | Azacitidine |
| Treatment | Cancer |
| Form | Injection |
| Usage | Used for treating adults |
₹ 200 / Strip Get Latest Price
| Pack Size | 1*10 Tablets |
| Pack Type | Strip |
| Form | Tablets |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Shelf Life | 24 Months |
| Usages | To treat or prevent vitamin B12 deficiency |
| Prescription/Non-Prescription | Prescription |
₹ 1500 / Box Get Latest Price
| Strength | 250 mg/ml |
| Packaging Size | 1 ml |
| Pack Type | Ampoule |
| Brand Name | TENEXX-E |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2182 / Box Get Latest Price
| Strength | 25 mcg |
| Pack Size | 0.40 ml |
| Pack Type | Vial |
| Brand Name | Cresp |
| Manufacturer | Dr Reddy |
| Usages | To treat anemia associated with chronic kidney disease (CKD) and cancer chemotherapy |
₹ 3563 / Vial Get Latest Price
| Strength | 500 mg |
| Brand Name | Orofer |
| Manufacturer | Emcure |
| Packaging Type | Box |
| Packaging size | 10ml |
| Form | Injection |
₹ 277 / Piece Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Packaging Type | Box |
| Packaging Size | 2 ml |
| Brand | Susten |
| Composition | Progesterone |
| Shelf Life | 24month |
₹ 260 / Tube Get Latest Price
| Strength | 10% w/w |
| Packaging Size | 15 gm |
| Brand | Aziderm |
| Manufacturer | John Albert |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 173 / Tube Get Latest Price
| Form | Gel |
| Packaging Size | 20 g |
| Composition | Pacenta Extract |
| Net Content | 20gm |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | John Albert Pharma |
Dr. Albert John (CEO)
John Albert
Shop No 01, Galli 01, Jaripatka Cement Road, Jaripatka, Hanuman Mandir
Nagpur - 440014, Maharashtra, India